wynajem_krototerminowy

Dla kogo wynajem krótkoterminowy samochodów?

Motoryzacja

Sprawdzimy teraz dla kogo dobrym wyjściem z sytuacji będzie skorzystanie z krótkoterminowego wynajmu auta. Dowiemy się czy trzeba załatwić dużo formalności, jakie są ceny, oraz czy cała idea jest opłacalna finansowo dla przeciętnego Kowalskiego.

Otóż wynajem krótkoterminowy to nic innego jak usługa, którą udostępniają znane od lat wypożyczalnie samochodów. Działa to na takiej zasadzie, że zgłaszamy w jakim okresie czasu potrzebujemy korzystać z auta, następnie stawiamy się o wyznaczonej porze w wyznaczonym punkcie, podpisujemy umowę, wpłacamy kaucję, odbieramy kluczyki i możemy ruszać. Wydaje się proste i nieskomplikowane. Dziś ponadto rezerwację samochodu na konkretny okres możemy wykonać poprzez internet, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces. Formalności to tylko podpisanie umowy, ewentualnie sporządzenie protokołu uszkodzeń. Niektóre firmy życzą sobie tego przed rozpoczęciem wynajmu, niektóre po. Robi się to aby nikt nie zrzucił na nas odpowiedzialności za ewentualne szkody typu zarysowania, które popełnił inny wypożyczający.

Dla kogo może się przydać taka usługa? Przede wszystkim wynajem krótkoterminowy jest dobry wtedy, gdy nie posiadamy własnego auta i nie chcemy go kupować ani utrzymywać. Często wiąże się to bowiem ze sporymi składkami jakie trzeba płacić za ubezpieczenie OC, przeglądy, naprawy i tak dalej. Tymczasem mieszkańcy miast mogą korzystać na co dzień z komunikacji zbiorowej, a samochód wypożyczać tylko gdy naprawdę jest im on potrzebny. Dzięki temu zaoszczędzamy sporo pieniędzy, a także nie mamy niepotrzebnych zobowiązań i zmartwień. Jeśli chodzi o ceny, to płaci się zazwyczaj stawkę z góry za dobę i wynosi ona 70-90zł w najtańszych przypadkach. Do tego dochodzi jeszcze opłata za paliwo, ponieważ po zakończeniu wynajmu musimy oddać auto z pełnym bakiem.

Jak widać wynajem krótkoterminowy samochodów jest bardzo ciekawą usługą i z pewnością niejeden kierowca chętnie z niej skorzysta. W dużych miastach z powodzeniem może ona zastąpić posiadanie własnego auta, które jest nam niezbędne zaledwie kilka bądź kilkanaście razy w roku.