Dlaczego warto zrobić operację plastyczną powiek

Zdrowie

Czy operacje plastyczne to kaprys, dekadencka zachcianka i przejaw próżności czy też sposób na pozbycie się kompleksów, przezwyciężenie nieśmiałości i powód do uniesienia głowy wyżej? A może jeszcze coś innego? Potrzeba poprawienia jakości życia?

Każdy z wyżej wymienionych powodów jest wystarczająco dobry do rozważenia operacji plastycznej, jeśli tylko niesie ze sobą pozytywne dla pacjenta skutki. Nieważne czy wizerunkowe, czy zdrowotne. Są też takie zabiegi, które łączą obydwa te powody w jedno.

Operacja podniesienia powiek jest jednym z tych zabiegów chirurgicznych, gdzie potrzeba przywrócenia młodości może mieć ścisły związek ze wskazaniami medycznymi.

Dlaczego skóra się starzeje?

Wraz z upływem lat nasza skóra traci na jędrności i elastyczności powodując zmarszczki, bruzdy i zniekształcenie owalu twarzy. Lwie zmarszczki na czole nadające groźny wygląd, chomikowe podbródki, gdy dół twarzy opuszcza się pod wpływem grawitacji i lat, wiotka skóra na szyi, bruzdy, siatka zmarszczek wokół oczu i oczywiście opadające powieki powodują, że mimo iż możemy dalej czuć się wtedy, gdy tańczyliśmy poloneza podczas studniówki, to nasze odbicie w lustrze surowo przypomni nam ile tak naprawdę mamy lat.

Nie musi tak być.

Z każdym rokiem zwiększa się nasza świadomość jak ważny jest zdrowy styl życia, uprawianie sportu, naturalna żywność i porzucenie szkodliwych używek. Żyjemy dłużej, w lepszej kondycji i później się starzejemy.

Jeszcze sto, dwieście lat temu czterdziestoletnia kobieta uważana była za leciwą matronę, która wszystko ma za sobą i która niewiele powinna już wymagać od życia. Mężczyznę w tym wieku częściej widziano z kocem na kolanach przed kominkiem niż pełnego energii zdobywcę świata.

Dziś czterdziestolatkowie bez kompleksów sięgają po nowe wyzwania i zdobywają to, co tylko sobie zamarzą! Zwiedzają świat, rozpoczynają naukę, na którą kiedyś nie mieli czasu, uprawiają czynnie sport. To właśnie kobiety i mężczyźni po czterdziestym roku życia wygrywają w rankingach najseksowniejszych aktorów i aktorek. Realizują swe pasje i chcą wyglądać tak, jak się czują, czyli: młodo.

Dzisiejsi czterdziesto-, pięćdziesięciolatkowie i osoby starsze śmiało sięgają po zdobycze medycyny, techniki i chętnie korzystają z nowinek technologicznych.

Nikt nie dziwi się późnemu macierzyństwu, dojrzałemu mężczyźnie na rolkach, nikt nie protestuje, gdy młodzi dziadkowie z plecakiem wybierają się wspiąć na Kilimandżaro, a nie zostają w domu pomagać przy wnukach. Dziś chcemy być młodzi, bo młodo się czujemy. I chcemy też młodo wyglądać. Z pomocą przychodzi medycyna plastyczna.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów przywracających młody i świeży wygląd jest operacja podniesienia powiek, przybliżona na http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-powiek/

Dlaczego warto zrobić operację plastyczną powiek?

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna. Szybko widać na niej zmarszczki, cienie i nieestetycznie wyglądające worki. Twarz tracąc swój owal pod wpływem grawitacji i utraty kolagenu, dodatkowo ulega zniekształceniu w  okolicach oczu.

Oczy często przesłonięte są ciężkimi powiekami, kąciki opadają i nadają twarzy smutny, zmęczony wyraz.

Bardzo często opadające powieki przeszkadzają w noszeniu okularów, ograniczają pole widzenia i stanowią istotną przeszkodę w normalnym funkcjonowaniu. Jest to poważne wskazanie medyczne do przeprowadzenia plastyki powiek.

Operację podniesienia powiek wykonuje wyspecjalizowany lekarz, chirurg plastyk. Zabieg jest krótki, bezbolesny i w ciągu kilku dni dochodzi się do zdrowia.

Podniesienie powiek wykonuje się w klinikach medycyny plastycznej, po uprzedniej wizycie konsultacyjnej.

Czy to jest zabieg bolesny i czy będę miał blizny?

Są to bardzo często spotykane pytania kierowane do chirurgów plastycznych. Nie, zabieg podniesienia powiek nie jest bolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu i trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Podczas operacji podniesienia powiek asystuje lekarz anestezjolog czuwając nad bezpieczeństwem i komfortem pacjenta. Blizny po zabiegu podniesienia powiek są niewidoczne, bo ukryte w fałdach skórnych wokół oczu.

Jak to się robi?

Chirurg plastyczny podczas operacji podniesienia powiek delikatnie nacina dolną i górną powiekę wzdłuż fałd skórnych, usuwa nadmiar tłuszczu i skóry, a następnie przy użyciu cienkich nici, dokonuje szycia. Szwy zdejmuje się po czterech do dziesięciu dni od zabiegu.

Po operacji podniesienia powiek może wystąpić lekka opuchlizna, nadwrażliwość na światło, ale po kilku dniach mijają i można bez przeszkód cieszyć się z nowego spojrzenia szeroko otwartych oczu.