trener

Droga do celu

Rozwój i praca

Coaching to sposób na poprawę jakości życia. Przybiera on różne formy. Czasami jest to szkolenie grupowe o z góry narzuconym temacie. Taka forma popularna jest między innymi w biznesie. Kiedy indziej dwie osoby spotykają się twarzą w twarz. Zadaniem klienta jest wówczas wskazanie celu, który następnie jest omawiany z coachem. Ten ostatni jednak niczego nie narzuca. Pomaga natomiast niezdecydowanym określić, co da im szczęście i poczucie spełnienia. Doświadczony trener nie zajmuje się jednak wskazywaniem najlepszych rozwiązań. Jego zadaniem jest natomiast pomoc klientowi w określeniu swoich mocnych stron. Zalet, które można następnie wykorzystać.

Szkolenie określane jako coaching jest obecnie bardzo popularne. U podstaw tak dużego zainteresowania leży niewątpliwie skuteczność takiej formy rozwoju. A także jego prostota. W coachingu wykorzystywane są przeróżne narzędzia, wiele zależy od potrzeb i specyfiki zlecenia. Niemniej jednak bazuje on na tym, co osoby w niego zaangażowane już posiadają. Mogą być to tak cechy charakteru, jak również emocje, a także przedmioty materialne. Kluczowe jest to, by klient sam dostrzegł pewną wartość, a następnie wiedział, jak ją wykorzystać.

Coaching czyli zmiana na lepsze. Wiele osób ma mniej lub bardziej ukryte pragnienia, marzenia, plany. Niestety nie potrafią skupić się na ich realizacji. Widzą tylko przeszkody, a ostatecznie poddają się, uznając bezsens starań. Alternatywą pozostaje tu skorzystanie z pomocy coacha. Poddać można się zawsze. Jednak to co pozwala poczuć się lepiej, to działanie. Nawet jeżeli nie przynosi wszystkich założonych efektów i tak lepiej jest je podjąć. A gdy nie wiadomo, jak to zrobić, wówczas właśnie coaching może być odpowiedzią.Trener wbrew pozorom nie wytycza drogi, którą trzeba podążać. On wskazuje możliwości, dostarcza inspiracji. Jednym słowem daje wsparcie, jakiego w swoim otoczeniu często szuka się na próżno. Pracując z coachem, można pozostać sobą. Nie robić nic na siłę, ale omówić błędy i popracować nad lepszą postawą.

Info. pozyskano ze strony Joanny Muszak

Dodaj komentarz