systemy_ogrodzeniowe

Jakie systemy ogrodzeniowe stosuje się dziś na budowach?

Dom - mieszkanie - ogród

W ostatnich czasach bardzo intensywnie rozwija się w Polsce budownictwo mieszkaniowe. Dotyczy to zresztą nie tylko osiedli domków jednorodzinnych ale również i popularnej zabudowy szeregowej czyli tak zwanych bliźniaków. Praktycznie wszędzie gdzie można dzisiaj postawić dom wykorzystuje się różnego rodzaju materiały budowlane do budowy ekonomicznych budynków oszczędzających ciepło wydostające się na zewnątrz. Aby to wszystko miało jednak większy sens musimy zadbać również o nowoczesne systemy ogrodzeniowe zapewniające bezpieczeństwo osób i towarów zgromadzonych na danym terenie.

Wykorzystując różnego typu materiały budowlane musimy bardzo dobrze poznać ich charakterystykę techniczną. Wtedy jesteśmy w stanie osiągnąć poziom zabezpieczenia wymagany przez inwestorów. Oczywiście inaczej wygląda sytuacja w przypadku budowy całego osiedla a inaczej ma się to w przypadku domów jednorodzinnych. W przypadku domków jednorodzinnych przyjęło się że każdy właściciel sam zadba o zabezpieczenie swojej posesji. Jeżeli kilku właścicieli sąsiadujących ze sobą działek zdecyduje się na wspólne systemy ogrodzeniowe, można rozważyć założenie jakiegoś stowarzyszenia lub innej formy prawnej umożliwiającej wspólne występowanie danej grupy właścicieli przed sądem czy organem samorządowym.

Dopiero gdy mamy jakąś osobowość prawną taka wspólnota czy stowarzyszenie może wspólnie decydować o dokonywaniu różnych wspólnych opłat abonamentowych czy o zleceniu różnych zadań różnego rodzaju firmą z danego terenu. Tak wygląda chociażby sprawa pociągnięcia kanalizacji do posesji, czy na przykład utwardzenia drogi dojazdowej prowadzącej do danego osiedla czy do konkretnego domku jednorodzinnego. W takiej sytuacji właściciel posesji musi sam zadbać o ogrodzenie własnej działki. Oczywiście w różnych gminach wygląda to bardzo różnie. Duży wpływ ma na to plan zagospodarowania terenu obowiązujący w danej gminie. To zgodnie z takim planem buduje się różnego rodzaju zabudowania na podstawie warunkowych zezwoleń wydawanych przez Urząd Miejski lub przez Burmistrza.

Dodaj komentarz