budowlany-podest-zwyzkowy

Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem podnośników?

Bez kategorii

Niewiele firm prowadzących różnego rodzaju prace ziemne czy budowlane decyduje się na utrzymywanie własnego parku maszyn. Najczęściej wypożycza się po prostu wszystkie potrzebne urządzenia już na miejscu prowadzenia robót. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Sam wynajem podnośników i ciężkiego sprzętu na miejscu  prac zwalnia nas z obowiązku dostarczenia wszystkich tych urządzeń na plac budowy czy w miejsce, w którym dokonujemy różnego typu prac serwisowych lub konserwacyjnych. To z kolei oznacza duże oszczędności. Możemy starać się znaleźć firmę, która wypożycza podnośniki lub inne maszyny, które są nam potrzebne na określony okres czasu. Zazwyczaj im dłuższy będzie okres najmu, tym lepsze warunki możemy jak wynegocjować.

Umowa na wynajem podnośników

Decydując się na podpisanie umowy z wypożyczalnią tego typu sprzętu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych z naszego punktu widzenia zapisów, które powinny się w niej znaleźć. Jeżeli decydujemy się na wynajem podnośników w firmie którą już dobrze znamy i której ufamy, z pewnością bez problemu  będziemy mogli wynegocjować warunki, na jakich nam zależy. Warto zapytać o to, jak będzie wyglądało serwisowanie sprzętu na miejscu oraz co powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy któryś z wypożyczonych podnośników przestanie nagle działać. Zadbajmy również o to aby w umowie z wypożyczalnią znalazły się zapisy gwarantujące nam wymianę sprzętu na sprawny lub  przybycie ekipy serwisantów w określonym umową terminie. Dobrze skonstruowana umowa najmu będzie chroniła zarówno nasze interesy jak i zabezpieczała samą wypożyczalnię.

Jakie zapisy powinny się znaleźć w takiej umowie?

Tak naprawdę wynajem podnośników i umowa, która tego rodzaju usługę definiuje, nie różni się bardzo od umów podpisywanych przy okazji wynajmu innych maszyn czy urządzeń. Powinny się w nich znaleźć informacje na temat obydwu stron tej umowy a także okresu wypożyczenia. Wypożyczalnia powinna zobowiązać się do dostarczenia sprzętu w określonym terminie oraz w doskonałym stanie technicznym abyśmy mieli pewność że pracujące już na miejscu urządzenia nie zawiodą nas w najmniej oczekiwanym momencie .

Ponieważ jak i wszystkie urządzenia i maszyny, tak i wynajmowane podnośniki mogą mimo wszystko ulegać różnego typu awariom, musimy mieć zagwarantowaną wymianę danego sprzętu na inny, dzięki któremu będziemy mogli bezzwłocznie przystąpić do kontynuacji wszystkich prowadzonych z użyciem takiego podnośnika prac. Ma to o tyle duże znaczenie, że bardzo często sami jesteśmy zobowiązani umową do terminowego ukończenia danej inwestycji czy danego zestawu zadań. Musimy mieć więc pewność co do tego, że maszyny, które będziemy wykorzystywać będą niezawodne i że z ich pomocą uda nam się wykonać wszystko, co sobie zaplanowaliśmy. Od jakości dostarczonych podnośników oraz ich stanu technicznego będzie zależał zresztą nie tylko czas wykonania danego typu prac, ale także i komfort oraz przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pracowników w trakcie pracy z użyciem danego urządzenia.

 

Inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz